خرید و مشاوره فنی: 33554409-026

باک موتور برق

باک یا مخزن سوخت موتور برق، قرمز رنگ

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  باک موتور برق چیست؟

  موتور برق دستگاه استراتژیک شما است و قرار است تا برق مورد نیاز شما را در شرایط بحرانی، مناطق دورافتاده، روستایی و حتی کارگاههای سیار و… تأمین نماید. قطعا در صورت استهلاک قطعات برای تعمیر و حتی تعویض آنها دست ‌به ‌کار می‌شوید. باک دستگاه یکی از همین بخش‌های کلیدی است که در صورت مستهلک شدن باید آن را تعویض کنید.

  باک موتور برق در مدل‌های بنزینی و دیزلی متفاوت است. در عین ‌حال ظرفیت آن کاملاً وابسته به توان و برای پوشش فعالیت‌های طولانی ‌مدت دستگاه طراحی شده است. هر اندازه توان بیشتر باشد، به نصب باک موتور برق بزرگتری نیاز داریم. جنس ورق جداره باک، ظرفیت، نوع سوخت و ابعاد از جمله ویژگی‌های اصلی است که در هنگام خرید باک باید مورد بررسی شما قرار بگیرند. اما در هر صورت لازم است تا باک فرسوده را تعویض کنید. سوراخ شدن بدنه، شکسته شدن اتصال‌ها، خرابی درپوش و… از جمله مواردی است که تعویض باک را اجتناب ‌ناپذیر خواهد کرد. 

  باک موتور برق بنزینی زرد رنگ به همراه درب

  انواع باک موتور برق

  طراحی باک با توجه به نوع سوخت مصرفی دستگاه انجام می‌شود. بر این اساس باک بنزین موتور برق و یا دیزلی از یکدیگر متفاوت هستند. لذا انواع باک برای نصب در انواع مولدهای خانگی و صنعتی به ‌قرار زیر دسته‌بندی می‌شوند.

  باک موتور برق بنزینی

  این باک مخصوص نگهداری بنزین طراحی شده ‌است. باک بنزین موتور برق‌ معمولاً کوچک است و در ساخت آنها از ورق‌های فولادین ضخیم استفاده می‌شود. این مدل‌های بنزینی به ‌مراتب از نمونه دیزلی کم ‌مصرف‌تر هستند. لذا به باک‌های چندان حجیمی نیاز ندارند، اما قابلیت فرار بودن بنزین از گازوئیل بیشتر است. بنابراین مخزن را کوچک در نظر می‌گیرند تا حجم بخار کمی تولید شود. در عین ‌حال نوع درپوش کاملا تخصصی برای جلوگیری از نشت بخارات بنزین طراحی‌ شده است. 

  باک موتور برق بزرگ بنزینی، قرمز رنگ به همراه درب

  باک موتور برق دیزلی 

  موتور برق دیزلی را به بهره‌مندی از توان بالا، کارکرد طولانی ‌مدت و قدرت عملیاتی زیاد می‌شناسند. مصرف سوخت مولدهای دزلی زیاد است و برای کارکرد در مدت زمان طولانی به طراحی و جانمایی باک‌های نسبتاً حجیم نیاز دارند. در عین ‌حال گازوئیل سوخت پایداری است و نگهداری از آن حساسیت بالا مانند بنزین را ندارد. لذا عملاً می‌توانیم از باک‌های بزرگ با طراحی بدنه‌های مقاوم فلزی در انواع دستگاه دیزلی استفاده کنیم. ابعاد و ظرفیت باک موتور برق دیزلی را متناسب با ظرفیت دستگاه و معمولاً برای حداقل ۱۰ ساعت کار متوالی دستگاه انتخاب می‌کنند.

  ابعاد باک موتور برق

  ابعاد باک مهم‌ترین آیتم فنی در انتخاب و خرید آن است. موتور برق‌ها متفاوت هستند و در ظرفیت‌های گوناگون طراحی می‌شوند، لذا به باک با حجم تخصصی خودشان نیاز دارند.

  ابعاد باک را با توجه به ظرفیت دستگاه طراحی ‌می‌کنند و معمولاً نیازی نیست تا برای خرید باک دنبال برند خاصی باشید. زیرا برندهای مطرح بازار معمولاً در توان‌های یکسان از باک با ابعاد یکسان در محصولات خود استفاده می‌کنند. به‌ این‌ ترتیب کافی ا‌ست با توجه به توان موتور برق باک مورد نظر را جستجو کنید. در نهایت می‌توانید از میان مدل‌هایی که پیدا کرده‌اید محصول مطابق با نیاز خود را تهیه کنید. در این ‌میان حتماً به مواردی دیگر از قبیل ضخامت ورق ساخت باک و نوع کاربرد آن برای موتور برق بنزینی و یا دیزلی نیز توجه کنید.

  ابعاد باک موتور برق 1 کیلووات

  باک موتور برق 1 کیلووات به طور معمول در  ابعادی به طول 22 سانتیمتر و عرض 14 سانتیمتر طراحی می‌گردد. چنان چه ابعاد باک دستگاه شما با این ابعاد تفاوت چندان چشمگیری نداشته باشد، امکان نصب به سادگی فراهم می‌گردد. در غیر این صورت نیاز به سوراخکاری روی شاسی وجود دارد.

  ابعاد باک موتور برق بنزینی 1 کیلووات

  ابعاد باک موتور برق 2 تا 3 کیلووات

  به طور معمول ابعاد باک موتور برق 2 تا 3 کیلووات از لحاظ طولی در محدوده 50 تا 55 سانتیمتر و از لحاظ عرضی در محدوده  34 تا 36 سانتیمتر طراحی می‌شوند. چنان چه اختلاف ابعاد زیادی بین باک دستگاه شما با این اندازه‌ها وجود نداشته باشد، به راحتی امکان نصب فراهم می‌گردد. در غیر این صورت نیاز به تغییر در شاسی دستگاه وجود دارد. 

  ابعاد باک موتور برق در توان 2 تا 3 کیلووات، بنزینی

  ابعاد باک موتور برق 5 تا 8 کیلووات

  ابعاد باک موتور برق در رنج از 5 تا کیلووات از لحاظ طولی در محدوده 59 تا 62 سانتیمتر و از لحاظ عرضی در محدوده 41 تا 45 سانتیمتر قرار دارد. چنانچه میان ابعاد باک دستگاه شما با این ابعاد اختلاف چشمگیری وجود نداشته باشد، امکان نصب به سادگی فراهم می‌شود. در غیر این صورت نیاز به تغییر در شاسی دستگاه وجود دارد.

  ابعاد موتور برق در محدوده 5 تا 8 کیلووات

  قیمت باک موتور برق

  قیمت باک موتور برق با توجه به فاکتورهای گوناگون محاسبه می‌شود، اما ظرفیت باک اصلی‌ترین معیار تعیین قیمت آن است. در عین ‌حال نوع کاربری برای انواع دیزلی و یا بنزینی در قیمت آن‌ها تأثیرگذار است. جنس و ضخامت ورق آهنی کار شده، نوع طراحی باک، کیفیت درپوش، کیفیت اتصالات جوشکاری باک، طراحی پایه نگهدارنده و… همگی از نکته‌های کلیدی حین بررسی و خرید انواع باک هستند که در تعیین قیمت آن نقش دارند. اما در کل باک مناسب مولد برق خود را با توجه به ظرفیت دستگاه تهیه کنید.

  سوالات متداول در مورد مخزن سوخت موتور برق

  • در چه صورتی باید باک موتور برق را تعویض کنیم؟

   فرسودگی بدنه، شکستگی و یا سوراخ شدن ورق بدنه باک، خرابی دهانه درپوش باک از جمله مواردی است که باید برای تعویض آن اقدام کنید.

  • آیا باک موتور برق ای تی کیو برای برند راتو قابل نصب است؟

   در صورتیکه توان موتور برق ها یکسان است، ابعاد باک‌ها در یک رنج قرار می‌گیرد و با یکدیگر همخوانی دارد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: