خرید و مشاوره فنی: 33554409-026

موتور برق 11 کیلو وات

موتور برق 11 کیلووات کاما، دیزلی، استارتی، دسته چرخ دار

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  تولید برق در بسیاری از شرایط الزامی است. زمانی‌ که به هر دلیلی به برق شبکه سراسری دسترسی ندارید و یا با قطعی دائمی جریان برق روبرو هستید، لازم است که از موتور برق توانمندی استفاده کنید. به هر صورت اگر فعالیت کارگاهی دارید و یا برق چندین واحد خانه را روشن می‌کنید شرایط استفاده از انواع موتور برق بنزینی و حتی دیزلی را دارید.  در چنین شرایطی بهتر است تا موتور برق ۱۱ کیلو وات را تهیه کنید.

  موتور برق ۱۱ کیلو وات در دسته‌بندی مولدهای نیمه کارگاهی قرار دارد که معمولاً آنها را به شکل مولدهای سه فاز طراحی می‌کنند. این مولدها را با استفاده از شاسی‌های چرخ‌دار می‌سازند. در عین ‌حال برای طراحی آنها از عموم موتورهای تک سیلندر بنزین سوز و یا گازوئیل سوز استفاده شده‌ است. هر چند برخی از برندها ایده به‌ کارگیری موتورهای ۲ سیلندر را ترجیح داده‌اند؛ اما در کل این مولدهای ۱۱ کیلو واتی از پرفروش‌ترین‌ها در سطح فعالیت‌های نیمه ‌سنگین کارگاهی هستند.

  انواع موتور برق ۱۱ کیلو وات

  موتور برق ۱۱ کیلو وات مقدار توان کاملاً کاربردی است که از تأمین برق مجتمع‌های مسکونی، فضاهای خدماتی، فروشگاهی، انبارها و حتی محیط‌های کارگاهی و کارخانه‌ای قابل ‌استفاده است. این مولد کاربردی را در هر دو تیپ تک‌فاز و سه فاز طراحی می‌کنند. در عین ‌حال عموم مدل‌ها دارای خروجی برق صنعتی هستند.

  اما در روش طراحی نوع موتور احتراق داخلی نیز تفاوت‌هایی دارند. بیشترین نوع طراحی انواع موتور برق ۱۱ کیلو وات از سری مولدهای بنزینی است. این در حالی است که برخی برندهای مطرح بازار از طراحی موتور برق دیزلی در این توان استفاده کرده‌اند. این نمونه‌های دیزلی توانایی کار کردن برای مدت طولانی را دارند و در فهرست محبوب‌ترین‌های بازار قرار می‌گیرند.

  کاربرد موتور برق ۱۱ کیلو وات

  در بحث کاربردی با یکی از انعطاف‌ پذیرترین توان‌های موتور برق روبه‌رو هستید که هم مناسب فعالیت در فضاهای ساختمانی است و هم می‌توانیم از این توان ۱۱ کیلو وات برای راه‌اندازی تجهیزات صنعتی و کارگاهی استفاده کنیم. نکته‌ای که باعث شده تا با یک سری از مولدهای کاملاً مانور پذیر مواجه باشیم.

  بیشترین کاربرد موتور برق ۱۱ کیلو وات برای پوشش نیازهای کارگاهی است. خصوصاً که در این مدل‌ها از خروجی برق سه فاز استفاده ‌شده است. شاسی چرخ‌دار نیز کمک می‌کند تا به ‌راحتی قادر باشیم این مولدهای نیمه‌ سنگین را جابجا کنیم. با این ‌وجود از خروجی تک‌فاز موتور برق ۱۱ کیلو وات برای تأمین برق مصارف ساختمانی و یا فروشگاهی و خدماتی نیز استفاده می‌کنند. توان این مولدها فراتر از نیاز متعارف یک خانه برای روشن کردن تجهیزات چند واحد متعارف کافی است.

  موتور برق 11 کیلووات راتو، بنزینی، استارتی، دسته چرخ دار

  ویژگی‌های موتور برق ۱۱ کیلو وات

  انواع موتور برق ۱۱ کیلو وات را از نوع بنزینی و یا دیزلی طراحی می‌کنند. تمامی این مدل‌ها از نوع تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه هستند که با مکانیزم هوا خنک و تنفس طبیعی طراحی شده‌اند. ظرفیت تک‌ سیلندر موتور این مولدهای ۱۱ کیلو واتی در محدوده ۶۰۰ سی‌سی است. البته برخی برندها از موتور با ظرفیت‌های بالاتر استفاده می‌کنند. در عین ‌حال تمامی برندها از آلترناتور تمام مس استفاده کرده اند.

  برای طراحی مکانیزم راه‌اندازی نیز عموم مدل‌های موتور برق ۱۱ کیلو واتی از نوع استارتی هستند. از طرفی در تمامی این مولدها از سیستم‌های AVR برای تثبیت و تنظیم و تثبیت سطح ولتاژ استفاده ‌شده است. خروجی سه فاز صنعتی ویژگی برجسته این مولدهای نیمه کارگاهی است که برای ساخت تمامی این مولدها از شاسی‌های چرخ‌دار استفاده می‌کنند.

  صدای موتور برق ۱۱ کیلو وات

  صدای موتور برق‌های ۱۱ کیلو واتی کاملاً وابسته به نوع موتور و تکنولوژی ساخت آن دارد. در کل این مولدها از نوع نیمه کارگاهی هستند و قاعدتاً نباید انتظار داشته باشید که عملکردی آرام و سایلنت به مانند مدل‌های خانگی و یا کیفی را عرضه نمایند. با این ‌وجود هستند برندهایی که هوشمندانه برای کاهش مقدار صدای کارکرد این مولدها دست ‌به ‌کار شده‌اند. مقدار صدای تولید شده موتور برق بنزینی ۱۱ کیلو واتی در حدود ۸۴ دسی بل است. در مدل‌های دیزلی این مقدار تا حدودی افزایش پیدا می‌کند. با این ‌حال کاربرد کارگاهی به شکلی است که این مقدار صدا را می‌توان تحمل کرد؛ اما اگر برای پوشش نیازهای ساختمانی از این مولدهای ۱۱ کیلو واتی استفاده می‌کنید، بهتر است تا از مدل‌های کانوپی شده را تهیه کنید.

  قیمت موتور برق ۱۱ کیلو وات

  قیمت موتور برق ۱۱ کیلو وات وابسته به فاکتورهای گوناگون تعیین می‌شود. نوع موتور از انواع بنزینی و یا دیزلی، ظرفیت موتور، نوع سیستم راه‌اندازی، مقدار صدای تولید شده، قابلیت تولید برق سه فاز صنعتی، مقدار مصرف سوخت و حتی مقدار تولید آلایندگی و نوع شاسی و… در قیمت‌گذاری نهایی دستگاه تأثیرگذار هستند. با این ‌حال موتور برق ۱۱ کیلو وات در سطح مدل‌های میان رده بازار از سری مولدهای کارگاهی و یا نیمه صنعتی قرار دارد. تکنولوژی ساخت، فاکتور تعیین ‌کننده قیمت است. البته توصیه می‌کنیم که سطح توان ۱۱ کیلو واتی را از برندهای مطرح بازار تهیه کنید.

  سوالات متداول در مورد ژنراتور برق 11 کیلو وات

  • برای سرویس و راه‌اندازی موتور برق ۱۱ کیلو وات از چه نوع روغنی استفاده کنیم؟

   در موتور این مولدها باید از روغن موتور عادی نمره ۴۰ استفاده کنید.

  • موتور برق ۱۱ کیلو وات از نوع سیستم ATS طراحی‌ شده است؟

   بله، برخی از برندها از نوع راه‌انداز ATS هستند که این ویژگی سبب می‌گردد موتور برق به صورت اتومات راه‌اندازی شود.

  • برای کاهش صدای مولد ۱۱ کیلو وات چه‌کار کنیم؟

   اگر نسبت ‌به صدا حساس هستید، توصیه می‌کنیم که از مدل‌های کانوپی شده تهیه کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: